همه چیز در مورد موسسه خیریه حامی ( حامی راه انسانیت )

فهرست عناوین :

موسسه حامی در یک نگاه :

موسسه خیریه حامی راه انسانیت ، یک تشکل خیریه و مردم نهاد رسمی و ثبت شده در کشور عزیزمان ایران می باشد.
موسسه خیریه حامی راه انسانیت ، با مجوز و تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان یزد به شماره ثبت 1546 و شناسه ملی : 14005792008 و پروانه تاسیس 89930/95 با هدف کمک به نیازمندان واقعی با راهکارها و روش های نوین علمی ، توسط گروهی از خیرین فرهنگی استان یزد تاسیس گردید.
کلیه فعالیت ها ، حساب های بانکی و تراکنش های مالی این موسسه زیر نظر و تحت نظارت مستقیم اداره کل بهزیستی استان یزد است.

تاریخچه موسسه :

از کجا شروع شد . . .

ماجرا از آنجا شروع شد که سه نفر بازنشسته فرهنگی و مدرس آموزش و پرورش در یک مهمانی خانوادگی که گذری بر سی سال خاطرات تلخ و شیرین دوران تعلیم و پرورش فرزندان ایران داشتند ، یکی از آنها یادآور خاطرات دردآور ترک تحصیل دانش آموزانی شد که در طول سال لحظات شیرینی با همکلاسی های خود داشتند ، همان شب پیمان نانوشته ای بین این سه مدرس بسته شد ، تصمیم برآن شد آنها که در طول دوران خدمت سی ساله خود در آموزش و پرورش در حد توان و امکان به دانش آموزان نیازمند کمک می کردند ، با افتتاح یک موسسه خیریه به صورت سازمان یافته حامی دانش آموزان نیازمند بی سرپرست و بد سرپرست باشند به امید آنکه قدم کوچکی در جهت آنکه دیگر کودکان ایران طعم تلخ مشکلات زندگی را نچشند ، بردارند .

در زمستان 1394 درخواست افتتاح موسسه مذکور به اداره کل بهزیستی استان یزد ارائه گردید و پس از طی مراحل اداری و دریافت تاییدیه از سازمان های مربوطه از جمله سازمان کل حراست و بازرسی کارمندان دولت استان یزد مجوز تاسیس موسسه مذکور در تاریخ 1395/02/08 از طرف اداره کل بهزیستی استان یزد صادرگردید و مطابق پروانه فعالیت موسسه از تاریخ 23/12/1395 شروع به فعالیت نمود.

مجوز های موسسه :

کلیه فعالیت های خیر خواهانه و انسان دوستانه در کشور عزیزمان ایران نیاز به مجوز از سازمان های مرتبط می باشد ، بنابراین “حامی راه انسانیت” نیز از این امر مستثنی نیست.
«با مجوز و تحت نظارت مستقیم اداره کل بهزیستی»
“موسسه خیریه حامی راه انسانیت” در اداره کل ثبت اسناد و املاک کشور ایران ثبت شده و مجوز فعالیت خود را از اداره کل بهزیستی دریافت نموده است .

جزئیات مجوز های موسسه :

نام ثبتی موسسه : موسسه خیریه و غیر تجاری حامی راه انسانیت
شماره ثبت : 1546
محل ثبت : اداره ثبت اسناد و املاک استان یزد
واحد ثبت : مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری یزد
تاریخ ثبت : 08/02/1395
شناسه ملی : 14005792008
شماره پروانه تاسیس : 89930/95
صادرکننده پروانه تاسیس : اداره کل بهزیستی استان یزد
تاریخ صدور پروانه تاسیس : 23/12/1395
مدت اعتبار پروانه تاسیس و فعالیت : 5 سال

زمینه فعالیت موسسه :

روند کار و فعالیت موسسه خیریه حامی راه انسانیت به این صورت می باشد که در جلسات هفتگی این موسسه میان هیات مدیره و مددیاران و مشاوران موسسه تحت عنوان “جلسه نیازسنجی” با مشورت تمامی اعضا و حتی خیرین داوطلب ، بنابر موقعیت و شرایط موجود در جامعه ، پروژه ای با هدفی خاص طرح و برنامه ریزی می گردد و پس از تامین بودجه از جانب خیرین داوطلب و حتی عموم جامعه ، پروژه تعیین شده اجرا می گردد و گزارش آن به استحضار خیرین و عموم قرار خواهد گرفت .

پروژه های خیریه عموماً در زمینه حمایت از 4 گروه مشخص شده زیر ارائه و اجرا می گردد :

حمایت از کودکان بی سرپرست

حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست

حمایت از معلولین

حمایت از معلولین

حمایت از کودکان کار

حمایت از کودکان کار

حمایت از پدربزرگ ها و مادربزرگ های تنها

حمایت از پدربزرگ و مادربزرگ های تنها

حامیان موسسه :

حامیان شهری :

یکی از روش های جمع آوری کمک های نقدی کوچک به موسسه ، صندوق های جمع آوری کمک های نقدی می باشد.
کلیه مجموعه های تجاری اعم از سوپر مارکت ها ، هایپر مارکت ها ، فروشگاه های تعاونی و به طور کل هر مجموعه ای که با مشتریان عادی سروکار دارند ، چنانچه علاقه داشته باشند می توانند این صندوق های شیک رو میزی را از موسسه دریافت نموده و در محل مورد نظر قرار دهند ، امید است بتوانیم با این روش پیام و هدف موسسه را به گوش همه رسانده و زمینه حمایت همه جانبه را فراهم نماییم.
برای حمایت از حامیان موسسه ، لیستی از حامیان در سایت موسسه و سایر شبکه های اجتماعی موسسه قرار می گیرد و از ایشان قدردانی می گردد ، در ضمن به تمامی دوستداران موسسه پیشنهاد می گردد برای خرید های خود و جهت حمایت بیشتر موسسه از این فروشگاه ها خرید نمایند .

حامیان اینترنتی :

موسسه خیریه حامی راه انسانیت به عنوان یک موسسه خیریه با راهکارهای نوین ، در بستر اینترنت وبسایت پر بیننده ای دارد و در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت دارد .
کلیه سایت ها و وبلاگ ها و گروه هایی که از این موسسه نام برده و به مراجعین خود این موسسه را پیشنهاد می کنند ، حامی اینترنتی موسسه خیریه حامی راه انسانیت می باشد .

جهت قدردانی و سپاس ، لیستی از حامیان اینترنتی موسسه در سایت موسسه و سایر شبکه های اجتماعی قرار می گیرد و از دوستداران موسسه تقاضا می گردد در صورت نیاز به حامیان موسسه مراجعه نمایند و از خدمات آنان استفاده کنند.

حمایت از موسسه :

“حامی راه انسانیت” کاملاً خصوصی می باشد و از جانب هیچ ارگان دولتی یا نیمه دولتی حمایت نمی شود .
موسسه خیریه حامی راه انسانیت به عنوان یک سازمان غیر سیاسی ، غیر دینی ، غیر دولتی و مردم نهاد مشغول فعالیت می باشد ..
بنابر این تنها حمایت و پشتیبانی مردمی – هرچند کم و ناچیر – می تواند این مجموعه را فعال نگه دارد .

حمایت کالایی ( غیر مالی ) :

– اهدا کالاهای نو و استفاده نشده

– اهدا کالاهای دسته دوم در حد نو

“موسسه حامی راه انسانیت” به عنوان یک بستر آنلاین حمایت از طرح های خیریه و انسان دوستانه پذیرای هر گونه کالا یا وسایل ( نو یا دسته دوم در حد نو ) می باشد .
تمامی حمایت های کالایی ( غیر مالی ) حامیان به صورت تفکیک و دسته بندی شده و با اولویت سنجی شرایط موجود در اختیار نیازمندان واقعی قرار می دهد.
شما می توانید با استفاده از راه های ارتباطی موسسه با مسئولین مربوطه تماس گرفته و با هماهنگی قبلی کالاهای خود را اهدا نمایید .
در ضمن پروژه هایی با نیاز های خاص کالایی ایجاد می گردد ، بنا بر موجودیت هر پروژه می توانید کالاهای مورد نظر خود را به آن پروژه حمایت نمایید .

حمایت فکری ( ایده های نو )

ما معتقدیم فعالیت انسان دوستانه در صورتی که خلاقانه و با ایده هایی نو باشد ، تاثیر اجتماعی بیشتری برای مجریان و حامیان دارد .
استفاده از ایده های جدید به ماندگاری فعالیت های خیریه و انسان دوستانه می انجامد.
حامی راه انسانیت موسسه ایست که خود توسط ایده و فکر نو با تاثیرات اجتماعی متولد گردید .
این مجموعه همیشه و در همه حال از ایده های نو تمامی حامیان و علاقه مندان گرامی حمایت می کند.
همه عزیزانی که طرح ، ایده ، نظر ، پیشنهاد ، انتقاد و … دارند می توانند با کمک راه های ارتباطی با موسسه مطرح نمایند .
حامی راه انسانیت بر اساس آیین نامه اجرایی مصوب هیات مدیره و سیاست محرمانگی اطلاعات ، هیج اطلاعاتی از ایده های جدید مراجعین اعم از مشخصات ارائه کننده ایده ، توضیحات ایده و سایر موارد مرتبط در اختیار شخص سوم قرار نداده و نخواهد داد.
برای پشتیبانی هرچه بیشتر و ترغیب علاقه مندان به ارائه ایده های نو ، هر فصل ( سه ماه یکبار ) به برترین ایده ارائه شده هدایای نفیسی ارئه می شود.

حمایت تخصصی :

در جامعه بشری اکثر انسانها بنا بر شرایط و موقعیت موجود خود ، شغل و تخصص کاری خاصی دارند .
حامی راه انسانیت در طرحی ویژه در نظر دارد از تخصص علاقه مندان به حمایت این مجموعه استفاده نماید.
موسسه حامی راه انسانیت معتقد است هر کسی با هر شرایطی و هر شغلی در صورت تمایل می تواند از تخصص خود برای انجام کار نیک و انسان دوستانه ای استفاده نماید.
زمان و مقدار حمایت تخصصی حامیان توسط خود آنها و کاملاً داوطلبانه مشخص می گردد و هر زمانی که حامی لازم بداند می تواند زمان و نوع حمایت تخصصی خود را کم یا زیاد نماید.
اگر مایل به حمایت تخصصی موسسه خیریه حامی راه انسانیت می باشید ، از بخش ارتباط با موسسه ، با مسئولین مربوطه تماس بگیرید .

حمایت مجازی ( اشتراک گذاری ) :

همیشه انسان هایی هستند که توانایی حمایت مالی و غیر مالی ( کالایی ) را ندارند یا بنا بر هر دلیلی علاقه مند به این نوع حمایت نیستند .
حامی راه انسانیت معتقد است همانگونه که حمایت مالی و غیر مالی حامیان عزیز می تواند تاثیرات اجتماعی زیادی داشته باشد حمایت مجازی نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشبرد پروژه و طرح های خیر خواهانه بگذارد.

حمایت مجازی چیست ؟

اکثر ما در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر ، گوگل پلاس و … فعال هستیم ، اکثر ما از نرم افزارهای ارتباطی مانند تلگرام ، واتس اپ ، وایبر و … استفاده می نماییم .
بدون هزینه ترین و ساده ترین فعالت انسان دوستانه می تواند اشتراک گذاری پروژه مورد علاقه در شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی باشد .
توجه داشته باشید فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی هر مقدار کم و مختصر باشد و فالوورها و دوستان مجازی و حقیقی شما در این شبکه ها کم باشند ، باز هم اشتراک گذاری پروژه های خیر خواهانه می تواند تاثیر بسزایی در پیشبرد فعالیت های اجتماعی داشته باشد .

حمایت غیر مستقیم :

بسیاری از ما در زندگی اجتماعی خود دوستانی داریم که وبسایت یا وبلاگی دارند که در زمینه های مختلف فعالیت می نماید.

حمایت غیر مستقیم چیست ؟

معرفی موسسه خیریه حامی راه انسانیت به دوستان ، همکاران و آشنایانی که وبسایت یا وبلاگی دارند ، در جهت معرفی پروژه های خیر خواهانه این موسسه در وبلاگ یا وبسایت آنان به صورت های مختلف می تواند تاثیر فراوانی بر روی پیشرفت پروژه های انسان دوستانه داشته باشد .
توجه داشته باشید که تعداد بازدیدکنندگان و مراجعین وبلاگ یا وبسایت مورد نظر از اهمیت بسزایی برخوردار نمی باشد.
کسانی که وبلاگی کوچک و شخصی یا وبسایت بزرگ و پر بیننده دارند می توانند در این مورد حمایت خود را از مجموعه حامی راه انسانیت ارائه نمایند .
این حمایت غیر مستقیم می تواند به روش های مختلف از جمله لینک پروژه های مورد علاقه در وبسایت یا وبلاگ ، بنر یا لوگو معرفی موسسه حامی راه انسانیت ، ارسال اس ام اس یا ایمیل به مشترکان وبسایت یا وبلاگ و …. باشد.
کلیه علاقه مندان به حمایت غیر مستقیم می توانند از طریق راه های ارتباطی با مسئولین مربوطه تماس برقرار نمایند .

سایر روش های حمایتی :

تجربه نشان داده همیشه راه های مختلف و جدیدی برای حمایت از مجموعه های انسان دوستانه و خیر خواهانه وجود دارند .
بنابر این اگر حمایت خاصی که در دسته بندی فوق قرار نگرفته مد نظر حامی گرامی باشد ، می توان از قسمت ارتباط با ما آن را با مسئولین مربوطه درمیان گذاشت .
حامی راه انسانیت از هرگونه حمایت پروژه های خیر خواهانه و انسان دوستانه توسط هر شخص استقبال می نماید.

حمایت مالی :

اصولاً هر مجموعه کوچک و بزرگ -فارغ از آنکه چه فعالیتی داشته باشد- برای ادامه حیات بایستی حمایت مالی شود.
“حامی راه انسانیت” به عنوان یک مجموعه مردم نهاد و غیر دولتی ، از این امر مستثنا نیست .
تمامی هزینه های موسسه حامی راه انسانیت توسط بخش خصوصی ( حامیان مالی و خیرین داوطلب ) فراهم می گردد.
هدف معین مجموعه “حامی راه انسانیت” به عنوان یک مجموعه مردم نهاد استقلال کامل و عدم وابستگی و حمایت سازمان های دولتی ، سیاسی و … می باشد .
بنابر این برای کمک به استقلال “حامی راه انسانیت” و حمایت بی قید و شرط از تمامی هموطنان عزیزمان فقط از جانب حامیان و علاقه مندان به فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه که تاثیرات اجتماعی ، فرهنگی و … حمایت مالی می پذیرد.
حتی کمک هرچند کوچک شما می تواند مارا در ادامه این راه طولانی یاری نمایند…

انواع حمایت های مالی :

کلیه حمایت های مالی حامیان گرامی ، فقط و فقط در حساب های بانکی با نام این موسسه دریافت می گردد و شماره پیگیری جهت پیگیری های بعدی ارائه می شود.

حمایت مالی مبلغ دلخواه :

مبلغی که با این عنوان به حساب موسسه خیریه حامی راه انسانیت پرداخت می گردد ، بنابر صلاح دید این موسسه در ضروری ترین پروژه خیریه و به نیازمندترین مورد حال حاضر موسسه ، هزینه می گردد.

حمایت مالی موارد خاص :

مبلغی که با این عنوان به حساب موسسه خیریه حامی راه انسانیت پر داخت می گردد ، فقط در زمینه تعیین شده توسط حامی هزینه می گردد و در نهایت گزارش ریز مبالغ و موارد هزینه شده و سایر مستندات به حامی ارائه می گردد.

انواع حمایت مالی موارد خاص :

خمس

سهمین مبارکین ( خمس )

سهم امام (ع)

سهم سادات

زکات

فطریه

فطریه سادات

فطریه عام

صدقه

مظالم

کفارات

کفاره روزه عمد

کفاره روزه عذر

کفاره نذر

کفاره عهد

کفاره قسم

نماز و روزه قضا

نماز قضا

روزه قضا

تبرعات و امور خیریه

ختم قرآن

دوره کامل ختم قرآن

قربانی

عقیقه

قربانی

مشارکت در قربانی

کمک ها

کمک به آسیب دیدگان بلایای طبیعی

کمک به زندانیان غیر عمد نیازمند

اطعام فقرا

افطاری / سحری

راه های ارتباطی با موسسه خیریه حامی ( حامی راه انسانیت )

+ شماره تلفن موسسه :      38301221-035
+ شماره موبایل موسسه :  1221-115-0930
+ آدرس ایمیل :           irCharity@Gmail.com
+ وب سایت رسمی :     www.irCharity.com
+ تلگرام موسسه :             1221-115-0930